Alkol Tedavisi İçin Bitkisel Çareler

Alkol Tedavisi İçin Bitkisel Çareler

Alkol günümüzün en büyük sorunlarından birisidir ve alkol tedavisi için bitkisel çareler uygulayarak bu sorundan kurtulmak mümkündür. Büyük bir bağımlılık haline gelen ve özellikle gençlerde sıklıkla görülen alkol sorunu, kişinin iradesine bağlı olarak büyük bir sorun olmaktan çıkabilir. Kişinin alkol sorunu olduğunu kabullenmesi ve bunun için tedaviye başlaması sorundan kurtulması için gerekli olan en önemli adım olacaktır.

Son yapılan araştırmalara göre dünya genelinde alkol bağımlılığı olan yaklaşık olarak 70 milyon insan vardır. Tüm dünya genelinde görülen bir sorun olan alkol bağımlılığı için çok sayıda rehabilitasyon merkezi kurulmuştur.

Alkol Tedavisinde Etkili Yöntemler Nelerdir?

Günümüzde alkol tedavisinde uygulanabilecek çok sayıda yöntem vardır. Son yıllarda çok tercih edilen yöntemlerin başında ise çeşitli bitkisel yöntemler gelmektedir. Alkol sorunu kişinin sosyal ve fiziksel çevresi nedeniyle ortaya çıkabilen bir sorundur.

Fazla alkol tüketimi kişinin sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Çeşitli kalp rahatsızlıkları, karaciğer sorunları, diyabet hastalıkları, cinsel sorunlar ve çok daha fazla hastalığın sebepleri arasında aşırı alkol tüketimi yer almaktadır.

Alkol tedavisinde etkili olan yöntemler arasında aşağıdaki yöntemler yer almaktadır.

1-)Akupunktur

Akupunktur ile alkol bağımlılığınızdan kurtulmayı deneyebilirsiniz. Ufak iğneler ile yapılan akupunktur tedavisinin alkol bağımlılığı üzerinde olumlu etkisi olduğu yapılan araştırmalar sonucunda onaylanmıştır. Akupunktur tedavisi bunların yanı sıra depresyona da iyi gelmektedir.

2-)Karahindiba

Alkol tedavisinde etkili olabilecek bitkisel yöntemler arasında karahindiba da yer almaktadır. Bitkiyi hazırlamak için öncelikle bir çay bardağı suyun içine bir çay kaşığı kuru karahindiba kökü ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı 10 dakika bekletin ve sonrasında soğuk olarak tüketin. Karışımın 3 ay boyunca günde 2 bardak tüketilmesi halinde alkol sorunu yavaş yavaş ortadan kalkacak ve kişinin alkole olan ihtiyacı azalacaktır.

3-)Egzersiz

Spor kişiyi zararlı alışkanlıklarından vazgeçirmeye yarayan en önemli etkenlerden birisidir. Alkol sorunu olan kişinin düzenli ve yoğun bir biçimde spor yapması en etkili alkol tedavi yöntemlerinden birisi haline dönüşecektir.

Alkol Tedavisinde Kullanılabilecek Şifalı Yöntemler

  • Hindistan cevizi yağı ile hazırlayacağınız karışım alkol tedavisinde etkili olacaktır. Bunun için aktarlardan satın alacağınız hindistan cevizi yağını günlük olarak bir yemek kaşığı halinde tüketmeniz etkili olacaktır.
  • Alkol tedavisi için kullanılabilecek diğer yöntemlerden birisi acı su kabağıdır. Karışımı hazırlamak için birkaç tane acı su kabağını yaprağının suyunu sıkın, suyun içine bir miktar ayran katın ve günde bir kere aç karnına tüketin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ