Düşük Sonrası Kahverengi Kanama

Düşük Sonrası Kahverengi Kanama

Hamilelik çok dikkatli olunması gereken bir süreçtir. Bu süreçte anne adayının çok dikkatli olmaması durumunda ya da doğal sebeplere bağlı bir biçimde düşük tehlikesi ile karşı karşıya kalmak mümkündür. Anne adaylarının korkulu rüyası olan düşük tehlikesi çeşitli hastalıklara bağlı olarak da ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumları önleyebilmek için anne adayının doktoru ile sürekli iletişim halinde olması, onun önerdiği tüm yöntemleri uygulaması gereklidir.

Düşük sonrası kadınların vücudunda çeşitli farklı görülebilir. Düşük sonrası kadınlarda görülen farklılıklardan birisi koyu renkli kanama olmasıdır. Böyle bir durum ile karşılaşan kadınların acil olarak doktoruna danışması tavsiye edilmektedir. Durum ciddi olabileceği için önlem alınmalıdır.

Düşük Sonrasında Akıntı

Düşük ya da kürtaj sonrası kadınların çok dikkatli bir biçimde hareket etmesi gereklidir. Oldukça ağrılı geçen bu süreçlerde yapılacak en küçük bir ihmal ciddi bir sağlık sorununu doğurabileceği için bu dönemde kadınların doktor kontrolünde hareket etmesi tavsiye edilmektedir. Düşük ya da kürtaj sonrasında kadınların vücutlarında farklılıklar gözlenebilir. Bu farklılıklardan birisi akıntılardır. Düşük ya da kürtaj sonrasında bir süre akıntı meydana gelebilir. Bu durum oldukça normal bir durum olduğu için kişinin çok endişe etmesine gerek yoktur. Kürtaj sonrasında bir süre boyunca koyu renkli bir akıntı meydana gelebilir. Genel olarak kahve renkli olan bu akıntıların uzun sürmesi halinde doktora danışılması gerekmektedir.

Düşük ve Kürtaj Sonrası Kanama Olur mu?

Düşük anne adaylarının hamileliklerinin istenmeyen bir biçimde sonuçlanması anlamına gelir. Bunun ardından yapılan kürtaj ise anne sağlığını korumak için yapılan bir işlemdir. Kürtaj ise anne adaylarının hamileliklerini çeşitli nedenlere bağlı olarak sonlandırması durumudur. Bu durumda anne adayının uzman bir doktor kontrolünde, hastanede kürtaj yaptırması gerekmektedir.

Düşük ve kürtaj sonrasında kadınlarda bir süre boyunca kanama olur. Bu durum yapılan işlemlerin bir sonucu olarak oldukça normal bir durumdur. Bu kanamalar çok koyu renkte olur ve birkaç boyunca devam eder. Hafif şiddette olan bu kanamaların çok şiddetli olması da bazı kadınlarda meydana gelebilir. Bu kanamaların kokulu olması da sık görülen bir durumdur.

Düşük Sonrası Kanama Ciddi mi?

Düşük sonrasında meydana gelen kanamaların ciddiye alınması gereklidir. Birkaç gün süren kanamalara ek olarak uzun süreli devam eden kanama olması durumunda ve bunun yanı sıra kişide şiddetli ağrılar olması durumunda doktora danışılması büyük bir önem taşımaktadır. Bu gibi durumlarda kürtajdan kaynaklı sorunlar oluşabileceği için muayene olmak çok önemlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ