Erkek Bebeklerde Kanguru Kullanımı

Erkek Bebeklerde Kanguru Kullanımı

Kanguru kullanımı hem erkek hem de kız bebekler için kullanılabilir bir eşya türüdür. Kadınlar için büyük kolaylık sağlayan kangurular farklı renk ve modelleri ile dikkat çekmektedir. Son dönemlerde erkek bebekler için zararlı olduğu düşünülen kanguruların kullanımı sırasında annelerde bir endişe ortaya çıkmıştır. Çoğu anne erkek bebeğini taşımak için kanguru kullanımı yapmakta şüpheye düşmüş ve bu konuda aklı karışmıştır. Bu durum tamamen yanlış bir algı sonrası ortaya çıkmış bir durumdur ve kulak asılmaması gereklidir.

Kanguru, bebeklerin taşınması için kullanılan bir eşyadır. Kanguru sayesinde anneler hem bebeklerini taşımakta hem de günlük işlerini yapmaya devam etmektedir. Sizler de hem kız hem de erkek bebeklerinizi taşırken kanguru kullanımı yaparak günlük hayatınızı çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

Kanguru Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Kanguru kullanımı anneler için büyük kolaylıklar taşımaktadır. Kanguru kullanımı yaparak günlük hayatında büyük kolaylıklar sağlayan annelerin kanguru seçimi yaparken çok dikkatli olması gereklidir. Seçilen kanguru hem bebeğin rahat edeceği bir biçimde olmalı hem de annenin bebeği rahat bir biçimde taşımasına imkan vermelidir.

Kanguru seçimi yaparken aşağıdaki maddelere dikkat edilmelidir:

  • Seçilecek kangurunun baş kısmında destek olması çok önemlidir. Bunun için kanguru satın alırken baş desteği olup olmadığı kesinlikle kontrol edilmelidir.
  • Kanguru satın alacak kişilerin kendi rahatını da düşünmesi önemlidir. Kangurunun askılarının rahat olması, ağırlığı dengeli bir biçimde yayması gibi özelliklere önem verilmelidir.
  • Kanguru seçiminde dikkat edilecek diğer nokta ise anne ile bebeğin temasının devam etmesine önem verilmelidir. Bu durum uzman doktorlar tarafından da önerilmektedir.
  • Kangurunun rahat bir biçimde takılıp sökülmesi de önemlidir. Bu sayede özellikle bebek uyurken kullanım yapmak çok daha kolay olacaktır.

Kanguru Nasıl Kullanılmalı?

Kanguru bebek küçük yaşlarda itibaren kullanılabilir. Kanguruyu kullanırken bebekler 3 ya da 4 aylık olana kadar bebeğin yüzü içe dönük olacak biçimde kullanmak çok daha uygun olacak ve bebeği dış etkilerden koruyacaktır. 3. aydan sonraki süreçte ise bebeklerin yüzü dışa dönük olacak biçimde taşımak uygun bir tercih olacaktır.

Kanguru kullanımı için öncelikle annenin kanguruyu takması ve sonrasında ayarlarını yapması gereklidir. Kemerin sağlam bir biçimde kapatılmasına çok önem verilmesi güvenlik açısından büyük bir önem taşımaktadır. Kanguru anneye takıldıktan sonra bel ve omuz kısımlarının da ayarı yapılmalı daha sonrasında da bebek kanguru içine yerleştirilmelidir. Bebeğin ağzında akıntı oluyorsa, kangurunun ön kısmına ufak bir temiz bez takmak uygun yöntem olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ