Göz Altı Damarları Nasıl Giderilir?

Göz Altı Damarları Nasıl Giderilir?

Göz altı damarları nasıl giderilir sorusunun cevabını merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz. Kadın ve erkek herkeste görülen göz altı damarları kötü bir görünüme neden olmaktadır. Bu nedenle çoğunlukla doğal yöntemler ile tedavisi yapılmak istenen göz altı damarlarını yok etmek sanıldığı kadar kolay değildir. Göz altı damarlarının çok yoğun olması halinde kişinin lazer tedavisine başvurması etkili bir yöntem olacaktır.

Göz altı damarları, çeşitli fiziksel ve patolojik sebepler nedeniyle ortaya çıkabilen bir sağlık sorunudur. Göz altı damarları yetişkinlerin yanı sıra çocuklarda da sık görülen bir cilt kusurudur.

Göz Altı Damarları Neden Olur?

1-)Aşırı Yorgunluk

Göz altı damarlarının ortaya çıkmasının sebeplerinden birisi aşırı yorgunluktur. Çok yoğun bir yaşam koşullarına sahip kişilerde göz altı damarlarının daha sık gözlendiği bilinmektedir. Kişinin bünyesini uzun süre yorması, ağır şartlar altında çalışması göz altında çeşitli lekelere neden olmaktadır. Yaşam tarzının normale dönmesi ile birlikte göz altı damarları da yavaş yavaş ortadan kaybolacaktır.

2-)Yaşlılık

Yaşın ilerlemesiyle birlikte vücutta birçok değişiklik gözlenir. Göz altlarında çıkan ve daha belirgin hale gelen damarlar da ilerleyen yaşın bir göstergesidir. Yaşlanma ile birlikte göz altlarında kırışıklık, morarma gibi etkenler de ortaya çıkmaktadır.

3-)Yanlış Ürün Kullanımı

Özellikle kadınlarda görülen göz altı damarlarının en bilinen sebeplerinden birisi de yanlış kozmetik ürün tercih edilmesidir. Kadınların gün içinde sıklıkla kullandığı bazı kozmetik ürünler içlerinde yer alan maddeler nedeniyle göz altlarında damarlara neden olabilmektedir. Kişinin bu durumda uzman bir cilt doktoruna danışması ve ona göre kozmetik ürün tercih etmesi etkili bir yöntem olacaktır.

Göz Altı Damarları İçin Doğal Yöntemler

  • Göz altı damarlarını gidermek için uygulanabilecek en basit yöntemlerden birisi buz uygulamasıdır. Beze sarılan birkaç parça buzun göz altı damarları üzerinde gezdirilmesi damarların görünür olmasını engelleyecektir.
  •  Göz altı damarları için hazırlanabilecek doğal yöntemlerden bir diğeri ise zeytinyağıdır. Zeytinyağı ile göz altı damarlarınıza masaj yapmanız halinde damarlar zaman içinde kaybolacaktır.
  • Göz altı damar ve torbalarından kurtulmak isteyen kişilerin sağlıklı beslenmesi ve stresten uzak durması gerekmektedir.
  • Göz altı damarlarını önlemeye yarayan doğal yöntemler arasında rezene ve salatalık maskesi de yer almaktadır. İki ürünü rendeden geçirip damarların üzerine sürmeniz bir süre sonra etkisini gösterecektir.
  •  Göz altı damarları için kişinin uyku düzenine de çok dikkat etmesi gerekmektedir. İdeal uyku süresinin 7 ile 8 saat arasında olması gerekmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ