Kaburgada Şişlik

Kaburgada Şişlik

Kaburgada şişlik görülmesinin birçok farklı nedeni olabilir. Bu nedenlerin hepsi her kişide farklı hastalıklara işaret edebilmektedir. Kişinin herhangi bir sağlık sorunu yaşadığı zaman diğer kişilerden öneri almak yerine doktora gitmesi ve tanı için test yaptırması en doğru işlem olacaktır. Yapılacak olan testler hastalığın nedenini çok daha net ve kesin bir biçimde ortaya çıkaracaktır.

Kaburga bölgesinde meydana gelen şişlikler ağrı ile birlikte görüldüğünde ciddiye alınmalıdır. Bu durum ciddi hastalıkların belirtisi olabileceği için kişinin dikkatli olması ve hemen doktora görünmesi gereklidir. Kaburga bölgesinde görülen şişlikler travmalara bağlı olarak gelişebileceği için kişinin geçirdiği travmalara dikkat etmesi gereklidir. Şişlik bazen kızarıklık ile birlikte görülebilmektedir.

Kaburgada Şişlik Nedenleri Nelerdir?

Kaburga bölgesi oldukça hassas bir bölgedir. Karnın sol ve sağ kısımlarında görülen bu bölümler kişinin hayatı için büyük bir öneme sahiptir. Bu bölümlerde oluşabilecek herhangi bir ağrı ya da hasar kişinin yaşamında büyük olumsuzluklara yol açacağı için kişinin çok dikkatli bir biçimde hareket etmesi gerekmektedir.

Kaburganın alt bölgesinde görülecek şişlikler daha çok sol kaburga kemiği altında görülmektedir. Bu bölgede görülen şişliklerin birçok farklı nedeni bulunmaktadır. Bu nedenler arasında en ciddi sorunlar kanser türleridir. Sol kaburga kemiği altında görülen şişliklere ağrı ve kramp gibi etkenler de eşlik ediyorsa, kişinin doktora gitmesi önerilmektedir. Sol kaburga kemiğinde görülen ağrıların diğer sebepleri de mide ve bağırsaklarda görülen sağlık sorunlarından kaynaklanmaktadır. Bu bölgelerde görülen ağrılar kaburga kemiğinde de şişliklere neden olabilmektedir.

Düzensiz bir yaşam stili olan kişilerin mide ya da yemek borusunda görülebilen bir sağlık sorunu kaburga kemiklerinde yanmaya, ağrıya ve şişliklere neden olacaktır.

Kalp Rahatsızlıkları Kaburgada Şişliğe Neden Olur mu?

Kaburga kemikleri üzerinde görülen şişliklerin nedenleri arasında kalp rahatsızlıklarının olup olmadığı çok sık merak edilir. Kalp rahatsızlıkları kaburgaya da yansır ve bu bölge içinde ağrı oluşmasına, şişliklere neden olur. Bu hastalıkların sebep olduğu diğer belirtileri arasında boyun bölgesinde sızı, ağrı ve kaburga kemiklerinde şişlikler, ağrılardır. Bu hastalıklar çok ciddi boyutlara ulaşabileceği için kişinin doktora gitmesi, test yaptırması ve muayene olması gerekmektedir.

Kaburgada Şişlik Nasıl Tedavi Edilir?

Kaburga kemiği üzerinde görülen şişliklerin öncelikli olarak tanısı yapılmalı sonrasında tedavi işlemine geçilmelidir. Hastalığın tanısı için kişinin doktora giderek doktorun gerekli gördüğü tüm testleri yaptırması gerekmektedir. Yapılacak testler hangi hastalığın neden olduğunu ortaya çıkaracaktır. Hastalık belirlendikten sonra da kişinin tedavisi işlemlerine karar verilmesi gereklidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ