Sağ Boşlukta Oluşan Ağrı

Sağ Boşlukta Oluşan Ağrı

Sağ boşlukta oluşan ağrı vb. durumlarda kişinin en yakın sağlık kuruluşuna gitmesi tavsiye edilmektedir. Vücudun birçok farklı bölgesinde zaman zaman çeşitli ağrılar meydana gelebilir. Bu ağrıların birçok farklı sebebi olabileceği için en uygun tedavi yöntemi için kişinin uzman ile görüşmesi ve uygun tedavi yollarına göre uygun bir yöntem belirlemesi gerekmektedir. Sağ boşlukta oluşan ağrı halk arasında böğür ağrısı olarak da nitelendirilmektedir ve birçok farklı sebebi bulunmaktadır.

Sağ boşlukta oluşan ağrı vb. sağlık sorunları asla hafife alınmamalı ve tedavi yöntemlerine en kısa süre içinde başlanmalıdır. Bu tarz sağlık sorunları büyük sağlık sorunlarını da beraberinde getirebileceği için kişinin dikkatli olması gerekmektedir.

Sağ Boşlukta Meydana Gelen Ağrının Nedenleri Nelerdir?

Sağ ve sol boşluk bölgelerinde zaman zaman çeşitli şiddette ağrılar meydana gelebilmektedir. Bu ağrıların birçok farklı sebebi bulunabilmektedir. Karnın sağ kısmına denk gelen bu ağrının en sık karşılaştığımız sebeplerini sizler için araştırdık, işte o sebepler…

1-)Gaz Sancısı

Karnın sağ boşluk kısmında meydana gelen ağrının sık görülen sebeplerinden birisi gaz sancısıdır. Gaz sancısı kişinin beslenme alışkanlıkları ile doğrudan alakalı bir sağlık sorunudur. Sindirim sistemi ile ilgili bir sorununuz varsa ya da kabızlık gibi sağlık sorunlarınız varsa da bu durum gaz sancısına neden olabilmektedir. Midenizi rahatlatacak besin takviyeleri ile bu sağlık sorunundan en kısa süre içinde kurtulmanız mümkündür.

2-)Kolon ile İlgili Sağlık Sorunları

Karnın sağ kısmında meydana gelen ağrılar akıllara ilk olarak bağırsakla ilgili bir sorun olup olmadığını getirmektedir. Kalın bağırsak kanseri, kalın bağırsak iltihabı ve huzursuz bağırsak sendromu gibi kolon ile ilgili birçok sağlık sorunu sağ boşlukta çeşitli ağrılara neden olabilmektedir. Böyle bir ağrıya ishal gibi sorunlar da eşlik ediyorsa, en yakın uzmana görüşmeniz gereklidir.

3-)Böbrek Rahatsızlıkları

Karnın sağ kısmında meydana gelen ağrıların akla getirdiği diğer bir sorun ise böbrek rahatsızlıklarıdır. Böbreklerde meydana gelen sağlık sorunları sonrasında karnın sağ bölgesinde şiddetli ağrılar meydana gelebilmektedir. Böbrek ile ilgili sorunlarda ortaya çıkan diğer belirtiler arasında; idrarda yanma ve koyu renkli idrar da meydana gelir.

4-)Pankreas Sorunları

Pankreas ile ilgili yaşanan sağlık sorunları karnın sağ alt bölgesinde ağrıya neden olabilmektedir. Yemek sonrasında mide bulantısı ve kusma gibi sorunlar ile birlikte görülen sağ boşlukta ağrı, pankreas ile ilgili sorunlara işaret ediyor olabilir. Bu durumda tedavi için en yakın sağlık kuruluşuna gidilmesi tavsiye edilmektedir.

5-)Ülser

Mide ile ilgili sık görülen sağlık sorunlarından birisi olan ülser, karnın sağ bölgesinde ağrılara neden olabilmektedir. Ülser vb. sağlık sorunları ile karşılaşmanız halinde uzman birisi ile görüşmeniz ve bu sorunu ortadan kaldırmanız gereklidir.

Karnın Sağ Alt Bölgesinde Oluşan Ağrı Nasıl Geçer?

Karnın sağ kısmında meydana gelen ağrıların birçoğu mide, pankreas, böbrek ve bağırsaklar ile ilgili sorunlardan kaynaklıdır. Bu hastalıkları ilaç ile tedavi etmek mümkün olduğundan kişinin en yakın sağlık kuruluşuna giderek tedaviye başlaması tavsiye edilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ