Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

  • 07 Şubat 2018
  • 1.658 kez görüntülendi.
Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce izleri hormon düzensizlikleri ve yağlı bir cilt yapısına sahip kişilerde sıklıkla görülen bir cilt sorunudur. Sivilce oldukça kötü bir görünüme neden olduğu için çoğu kişinin hayatında büyük bir sorun olarak yer almaktadır. Belirli dönemlere bağlı olarak görülen sivilceler özellikle ergenlik döneminde yetişkinliğe geçmekte olan bireylerde görülebilen sağlık sorunudur. Sivilce, çeşitli ilaçların kullanımı ile ortadan kaldırılabilecek bir sorundur.

Sivilcesi olan kişilerin sivilceleri sıkması ve yanlış ilaç kullanımı yapması ile yüzünde iz kalması görülmektedir. Sivilceye göre çok daha büyük bir sorun olan sivilce izlerini yok edebilmek için kişinin doğal yöntemleri tercih etmesi etkili bir yöntem olacaktır. Sivilce için ilaç kullanımı yapmak yerine doğal tedavi yöntemlerini tercih etmek tavsiye edilmektedir.

Sivilce Neden Oluşur?

  • Sivilce oluşmasının en büyük sebebi hormon düzensizlikleridir. Bu sebeple ergenlik, adet ve menopoz gibi dönemlerde kişilerin yüzünde yoğun olarak sivilcelere rastlanmaktadır.
  • Sivilcenin en genel sebeplerinden birisi de yağlı bir cilt yapısıdır. Kuru ve karma cilt tipine göre oldukça büyük bir sorun olan yağlı cilt yapısında sivilce yoğunluklu olarak görülmektedir. Yağlı bir cilt yapısına sahip kişilerin uygun ilaçları kullanması ve yoğun yağlı kremlerden uzak kalması gerekmektedir.
  • Sivilcelerin görülmesinin diğer bir sebebi de tüketilen yiyeceklerdir. Kişinin tuzlu çekirdek, çikolata vb. ürünleri bol bol tüketmesi yüzünün çeşitli bölgelerinde sivilce oluşumuna neden olmaktadır.

Sivilce İzlerini Geçiren Doğal Yöntemler Nelerdir?

1-)Elma Sirkesi Karışımı

Elma sirkesi karışımını günlük olarak kullanarak cildinizde yer alan sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz. Uygulama için elma sirkesini temiz bir miktar pamuğun üzerine sürün ve sonrasında masaj yapar biçimde sivilce izlerinin üzerine sürün. Bu işlemi her gece yatmadan önce temiz olan cildinize uygulamanız gereklidir. Düzenli kullanım ile bir süre sonra yüzünüzde yer alan sivilce izleri yok olacaktır.

2-)Salatalık Kullanımı

Cilt üzerinde olumlu etkisi bilinen salatalık da sivilce izlerine iyi gelen bir sebze türüdür. Uygulama için salatalığı öncelikle yıkayın ve kabuklarını kesmeden rendeden geçirin. Daha sonrasında rendelenmiş olan salatalıkları yüzünüzde sivilce izleri olan bölgenin üzerine yavaş bir biçimde sürün. Bu işlemi günlük olarak bir süre boyunca devam ettirmeniz sivilceleri yok edecek bir etken olacaktır. Salatalık kabuklarını da gözleriniz için kullanabilirsiniz.

3-)Toz Şeker Karışımı

Toz şekeri hafifçe nemlendirin ve sonrasında masaj yapar biçimde yüzünüze sürün.Toz şeker kullanımı doğal bir peeling görevi görmektedir. Bu karışımı her gece yatmadan önce uygulamanız gereklidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ