Sol Kulağımda ve Başımın Solunda Ağrı Var

Sol Kulağımda ve Başımın Solunda Ağrı Var

Sol kulak ve başın sol kısmında görülen ağrılar zaman zaman birlikte seyredebilir. Baş ağrıları günlük hayatımızda sık karşılaştığımız sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Baş ağrıları genellikle kronik bir rahatsızlık olarak görülür ve çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Bazen ise baş ağrısının çok daha ciddi sebepler nedeniyle ortaya çıktığı bilinmektedir. Baş ağrısına neden olan çok sayıda hastalık bulunmaktadır. Baş ağrısının tek taraflı bir biçimde görülmesi halinde ise ağrıların sebebinin mutlaka araştırılması gereklidir.

Baş ağrısı bazı durumlarda ise kulak ağrısına da neden olmaktadır. Bu tarz ikili seyreden ağrı durumlarında kişinin mutlaka doktora görünmesi ve test olması gerekmektedir.

Sol Kulak ve Baş Ağrısı Neden Olur?

Sol kulakta görülen baş ağrısının birçok farklı sebep ile olabileceği unutulmamalıdır. Sol kulak ve aynı zamanda başın sol kısmında görülebilen baş ağrıları genellikle kulak burun ve boğaz bölümünün ilgilendiği bir sağlık sorunudur. Kişinin sık sık sol kısımda kulak ve baş ağrısı çekmesi sonrasında nöroloji bölümüne gitmesi da tanı için gerekli bir işlem olacaktır.

Sol kulak ve başın sol kısmında görülen ağrıların şiddeti her kişide farklılık gösterebilmektedir. Bunun için kişinin sağlığına çok dikkat etmesi ve gerekli testler bir an önce yaptırması gereklidir. Basit ve geçici nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilecek bu sağlık sorunu beyin tümörü gibi çok ciddi sağlık sorunlarının belirtisi olarak da ortaya çıkabilmektedir.

Tek Taraflı Baş Ağrısının Nedenleri Nelerdir?

1-)Migren

Baş ağrısı denildiğinde akla ilk gelen sağlık sorunlarından birisi migrendir. Ciddi bir hastalık olan migren çok ciddi baş ağrılarına neden olmakta ve kişinin günlük yaşamını olumsuz bir yönde etkilemektedir.

Migrenin neden olduğu baş ağrısı genellikte tek taraflı baş ağrısı olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bu durumun yanı sıra ışığa karşı hassasiyet ve mide bulantıları da migrenin diğer belirtileri arasında yer almaktadır.

2-)Stres

Kişinin psikolojik durumu ve ruh hali de baş ağrısı sorununu büyük oranda etkilemektedir. Stresli bir yaşam birçok sağlık sorununu tetikler ve bu sorunlardan ilki de baş ağrısıdır. Stresten kaynaklı baş ağrıları hem tek taraflı hem de başın iki farklı tarafında görülebilmektedir.

3-)Beyin Tümörü

Günümüzde ölümcül bir hastalık olarak görülen beyin tümörü ciddi bir rahatsızlıktır. Beyin tümörünün belirtileri arasında en sık görüleni başın tek tarafında görülen şiddetli bir baş ağrısıdır. Kişinin sık sık baş ağrısı sorunu çekmesi halinde bir an önce doktora gitmesi gereklidir.

Sol kulakta ve başın sol tarafında ağrı problemi bir süredir devam ediyorsa, muhakkak uzman hekime danışılmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ