Tırnak Kırılmasına Ne İyi Gelir?

Tırnak Kırılmasına Ne İyi Gelir?

Tırnak kırılması kadınların sıklıkla yaşadığı ve her defasında kendini tekrarlayabilen baş düşmanı bir durumdur. Özellikle güzel ve uzun tırnaklardan vazgeçemeyenler için bu durum dayanılmaz bir hal alabilmektedir.

Tırnak kırılmasını önlemek günümüzde bu konu üzerinde yapılan çalışmaların artması ile artık mümkündür. Aşağıda tırnak kırılmalarını önleyebilmek için alabileceğiniz birkaç önlem ve uygulayabileceğiniz birkaç madde anlatılmaktadır. Siz de bu yöntemlerden yararlanarak tırnaklarınızın kırılmasının önüne geçebilir, uzun ve sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

  • Tırnak kırılmasını engellemek için tırnak güçlendirici vitamin içerikli solüsyonlardan yararlanabilirsiniz. Piyasada birçok farklı markaya ait bu solüsyonlardan bulunmaktadır. Tırnaklarınıza oje sürüyormuş gibi sürmeniz gerekmektedir.
  • Beslenmeye dikkat etmek tırnakların sağlıklı büyümesini ve kırılması engelleyen en önemli etkenlerden bir tanesidir.
  • Düzenli törpü yapmak tırnak uçlarının güçlendirilmesini sağlar ve tırnaklar kolay kolay kırılmaz.

Tırnak Kırılması Nedenleri Nelerdir?

Tırnak kırılmasının birçok nedeni olabilir. Genellikle kişiden kişiye değişen bu özellikler ve nedenler aşağıda ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır. Sizde de bu nedenlerden bir veya birkaçı var ise mutlaka tırnaklarınızı güçlendirmek için dışarıdan yardım alınız.

  • Tırnaklarınızın kırılmasının en temel nedenlerinden biri doğru ve düzenli törpüleme yapılmamasıdır. Uzayan tırnaklara doğru törpüleme yapılmaz ise tırnaklar çevresel etmenlere bağlı olarak kolaylıkla kırılabilmektedir.
  • Beslenmesine dikkat etmeyen kişilerde tırnak uzamasında problem yaşanılabilmektedir. Özellikle demir eksikliği ve vitamin eksikliği olan kişilerde tırnakların uzamasında problem, tırnak kırılması sıklıkla gözlenilen bir problem haline gelmektedir.
  • Tırnak yeme alışkanlığının bulunması tırnak minesinin güçsüzleşmesine ve çok daha kolay bir şekilde kırılmasına neden olabilmektedir.

Tırnak Kırılması Bitkisel Çözümler

Tırnak kırılmasına evde uygulayacağınız birkaç bitkisel çözüm ile önlemek mümkün. Ancak kişinin vitamin ve mineral eksikliğinden kaynaklı gözlenen durumlarda muhakkak ki gıda ve besin takviyesi alınmalıdır.

Tırnak kırılmasını önlemek için çeşitli bitkisel yağlardan yararlanabilirsiniz. Bu yağları tırnak üzerine ve diplerine sürerek bir süre bekleyiniz ardından yıkayınız. Düzenli olarak bu şekilde kullanılan zeytinyağı, çuha yağı, avokado yağı tırnakların güçlenmesini sağlamakta, kolay kırılmaları önlemektedir.

Aynı zamanda bu bitkisel yağların karışım halinde bulunduğu kremleri düzenli olarak uygulamak da kişilerin tırnaklarının güçlenmesini sağlamaktadır. Tırnak gelişimine katkı sağlayan vitaminleri içeren bitkisel karışımların da kullanımı tırnak sağlığını korumakta ve kırılma oluşumunu önlemektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ