Yüzdeki Lekeler Ve Yağ Bezeleri

  • 13 Şubat 2018
  • 5.358 kez görüntülendi.
Yüzdeki Lekeler Ve Yağ Bezeleri

Yüzdeki lekeler ve yağ bezelerine neden çok olan çok sayıda sağlık sorunu bulunmaktadır. Bu sağlık sorunlarının tamamı kısa süreli durumlarda cilt sorunlarına neden olabilmektedir. Cilt kusurları kötü bir görünüme yol açtığı için kişinin böyle bir sağlık sorunu ile karşılaşması halinde en yakın cilt doktorundan randevu alması tavsiye edilmektedir. Bu yağ bezeleri sık sık ortaya çıkan cilt kusurları arasında yer almaktadır.

Çok ciddi bir sağlık sorununa bağlı olmadan ortaya çıkan bu yağ bezelerini tedavi edebilmek için kişinin evde kendi kendine hazırlayacağı cilt bakım ürünlerini kullanması oldukça etkili yöntemler olacaktır. Bu doğal maskeleri hazırlamak ve kullanmak oldukça basittir.

Yüzdeki Lekeler ve Yağ Bezeleri Neden Çıkar?

Kişinin zaman zaman yüzünde yağ bezesi ya da leke oluşması normal bir durumdur. Bu durumun en büyük sebeplerinden birisi kişinin içinde bulunduğu ruh halidir. Çok stresli ve endişeli geçen günlerde kişinin cildinde çeşitli kusurların oluşması oldukça normal bir durumdur.

Bunun yanı sıra bu cilt lekelerinin oluşmasına neden olan diğer etkenler ise kullanılan kozmetik ürünleridir. Kişinin kalitesiz ve cilt tipine uygun olmayan kozmetik ürünleri kullanması sonucunda cildinde çeşitli sorunlar görülmesi normal bir durumdur. Bu durumda kişinin cilt doktoruna danışması sonucu oluşan lekelerin sebebi ortaya çıkacaktır.

Yüzdeki Lekeler ve Yağ Bezelerine Doğal Çözüm

1-)Yağ Bezesi İçin Maske

Yağ bezelerinden kurtulabilmek için Hint yağı kullanımı yapmanız yeterli olacaktır. Doğru kullanım için temiz bir pamuğun üstüne bir miktar Hint yağı dökün ve sonrasında bu pamuğu yüzünüzde yağ bezesi olan bölgelerin üzerine yavaş yavaş olacak bir biçimde sürün. Daha sonrasında bu işlemi haftada 2 ya da 3 kere uygulayarak işlemi bir süre boyunca tekrar edin. Bu işlemler sonucunda en kısa süre içinde yüzünüzde yer alan yağ bezelerinden kurtulmanız mümkün olacaktır.

2-)Lekeler İçin Maske

Yüzünüzde yer alan lekelerden kurtulmak için hazırlayacağınız maske için karışım hazırlamak için gerekli malzemeler arasında 1 tane limon ve bir miktar su yeterlidir. Karışım için limon kabuklarını soyup püre haline getirin. Daha sonra bu karışıma biraz su ekleyin ve sonra lekelerin üzerine sürün. Bu şekilde bir süre bekleyin ve sonrasında yüzünüzü yıkayın. Bu yöntemi haftada bir kere uygulamak yeterli olacaktır.

3-)Siyah Noktalar İçin Maske

Siyah noktalardan kurtulmak için üzüm sirkesi, su ve limon suyunu karıştırıp sorunlu bölgelere sürüp bir müddet bekletin. Bu işleme siyah noktalardan kurtulana kadar devam edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ