Kasıkta Titreme

Kasıkta Titreme

Kasıkta titreme ardından genellikle ağrı oluşumuna sebep olmaktadır. Kasık bölgesinde meydana gelen çeşitli hastalıklardan dolayı kasık bölgesinde titreme ve ağrı oluşumu baş gösterebilmektedir.

Kadın ve erkeklerde kasık bölgesinde meydana gelen titremenin farklı sebepleri olabilmektedir. Bu sebeple oluşan titremenin cinsiyete göre düşünülmesi gerekmektedir.

Kasıkta titreme çeşitli iç organ hasarlarında da meydana gelebilmektedir. Bu durum hayati önem taşımaktadır. Bu sebeple kişi bu tarz durumlarda hiç zaman kaybetmeden doktora gitmeli, gerekli tetkikleri yaptırmalıdır.

Kasıkta Titreme Nedenleri Nelerdir?

1-)Dermal Rahatsızlıklar

Kasık bölgesinde daha çok genital bölgelere doğru ilerleyen bölgelerde meydana gelen herhangi bir dermal hastalıkta kasık bölgesinde titreme, kaşıntı ve ağrı oluşumu meydana gelebilmektedir.

Kasık bölgesinde dermatit, ürtiker ya da egzama gözlenmesi bu duruma sebep olabilmektedir. Kişi hiç zaman kaybetmeden doktora gitmeli, gerekli tahliller sonucunda hemen tedaviyi uygulamalıdır.

2-)Apandisit

Apandisit patlaması, apandisitte meydana gelen bir hasar sonucunda hızla kendini gösteren bir durumdur. Genellikle kasıklarda başlayan hafif kramplar ve titremeler yerini şiddetli ağrılara bırakmaktadır.

Apandisitte meydana gelen hasara, acil bir şekilde müdahale edilmez ise kişinin kanına zehirli madde karışabilir ve kişinin hayatı tehlikeye girebilir. Bu yüzden kesinlikle gözardı edilmemeli, bir an evvel uzman doktora gidilmelidir.

3-)Yumurtalıkta Meydana Gelen Rahatsızlıklar

Yumurtalıklarda meydana gelen kistler ya da yumurtalıkların iltihaplanması gibi çeşitli kadın hastalıkları kasıklarda çeşitli semptomların meydana gelmesine sebep olabilmektedir.

Oluşan hasarın boyutuna bağlı olarak kasık bölgesinde titreme şeklinde kramplar, şiddetli ağrılar meydana gelmektedir. Bu durum çoğu zaman kendini düzensiz adet döngüleri ve şiddetli kanamalar ile göstermektedir.

4-)Kasık Fıtığı

Kasıkta fıtık oluşumu diğer fıtıklar kadar sık gözlenen bir durum değildir. Ancak nadirde olsa gözlenen bu durum ciddi bir şekilde seyredebilmektedir.

Çeşitli sebeplerden dolayı kasıkta fıtık meydana gelebilmektedir. Oluşan fıtık kişinin ağır kaldırmasına, fazla ayakta durmasına bağlı olarak ağrı yapabilmektedir. Ağrı hafif titreme şeklinde seyredebilir ya da şiddetli seyrederek dayanılmaz bir hal alabilir.

Kasık fıtığının tedavi edilmesi için normal bir prosedür uygulanabilir. Öncelikli olarak kişinin istirahat etmesi ve kendini yormaması denenir. İkinci aşamada ameliyat söz konusudur. Ciddi boyutlara ulaşan kasık fıtıklarında zaman kaybetmeden cerrahi müdahale ile kasık bölgeden temizlenmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ