Genital Bölgede Büyüyen Et Parçası

Genital Bölgede Büyüyen Et Parçası

Genital bölgede oluşan şişliklerin birçok farklı sebebi olabileceği unutulmamalıdır. Bu bölgede oluşan et parçalarına birçok farklı isim verilir. Bunlar basit bir biçimde ortaya çıkan, zararsız et benleri olabilir. Bu et benleri hem kadında hem de erkeklerde genital bölgede oluşabilir ve hiçbir zararı yoktur. Genital bölgede ortaya çıkan et parçasının et beni dışında zararlı bir madde olma ihtimali de bulunur.

Genital bölgede büyüyen ve kendi kendine ortaya çıkan et parçaları polip olarak da isimlendirilir. Bu et parçaları HPV virüsüne bağlı bir biçimde de gelişebilir ve bu et parçaları zararlı olabileceği için kişinin hemen doktora görünmesi tavsiye edilmektedir. Kişinin böyle bir sağlık sorunu ile karşılaşması durumunda ilk olarak uzman bir doktora danışması ve muayene olması gerekmektedir.

Genital Bölgede Et Beni

Benler, vücudun çeşitli bölgelerinde ortaya çıkan siyah renkli ya da beyaz renkli olan, et parçası biçiminde de karşımıza çıkan yapılardır. Benler genel olarak doğuştan görülen parçacıklar olsa da insan vücudunda sonrada da ben oluşumu meydana gelebilir. En sık görülen ben oluşumları arasında et benleri yer almaktadır. Et benleri insanlarda genital bölge dahil olmak üzere birçok bölgede görülür.

Et benlerinin genital bölgede görülmesi hem kadınlar hem de erkeklerde sık görülen bir yapıdır. Bu durumda kişinin endişe etmesine, paniklemesine hiç gerek yoktur. Et benlerinin kötü bir görünüm yaratması halinde tıbbi işlemler ile alınması da mümkün olmaktadır.

Genital Bölgede Kondilom Oluşumu

Genital bölgede görülen et parçalarının kondilom olması da mümkündür. Kondilomlar HPV virüslerine bağlı bir biçimde genital bölgede ortaya çıkan siğillere verilmiş bir isimdir. Bu sağlık sorunu cinsel yol ile bulaşan sağlık sorunlarından birisidir. Kondilomların oluşmasında siğil dışında bir belirti olmaz ve bu siğiller zaman içinde büyüyebilir. Kondilom gözle görülebilir bir sorun olduğu için kişinin bir an önce doktora gitmesi gerekmektedir. Kondilom siğilleri genel olarak pembe ya da beyaz renginde karşımıza çıkan siğillerdir. Tedavi ile birlikte hastalığın ortadan kalkması mümkün olacaktır.

Genital Bölgede Et Parçası Nasıl Tedavi Edilir?

Genital bölgede zaman içinde et benleri ortaya çıkabilir. Bu durum her yaştan kişide sebepsiz bir biçimde ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda kişinin endişeye kapılmasına gerek yoktur çünkü bu et benlerinin vücuda hiçbir zararı yoktur. Genital bölgede et parçası siğil ya da kondilom ise bu durumda kişinin tedaviye ihtiyacı olduğu bilinmektedir. Bu durumda yapılacak testler sonrası tedavi belirlenebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ