İncir Kürüyle Hamile Kalmak Ne Kadar Doğru?

İncir Kürüyle Hamile Kalmak Ne Kadar Doğru?

Her kadının en büyük hayallerinden birisi kendi çocuğuna sahip olmaktır. Bir aile kurmak, ailesini genişletmek ve kendi çocuklarının sahibi olmak isteyen kadınların hamile kalmasında bazı durumlarda pürüzler ortaya çıkmaktadır. Kullanılan ilaçlar, sağlıksız yaşam tarzı, çeşitli kronik rahatsızlıklar belirli dönemlerde kadınların hamile kalmasını önleyen sebepler olarak ortaya çıkmaktadır. Bunların yanı sıra bazı kadınlarda yumurta sayısının az olması da hamile kalmasına bir engel olarak görülmekte ve bu durum uzun bir tedavi sürecini gerektirmektedir. Böyle durumlarda kadınlara birçok doğal yöntem tavsiyesi verilir. Yumurta sayısını arttıran yüzlerce doğal yöntem bulunmakta ve düzenli kullanımlarda bu yöntemler etkili olabilmektedir.

Kadınların hamile kalmasını kolaylaştıran ve önerilen yöntemlerden birisi incir kürüdür. Doğal malzemeler ile hazırlanan incir kürü kadınlar için çok faydalıdır ve çoğu uzman tarafından tedaviye yardımcı bir öĞe olarak tavsiye edilmektedir. Sizler de incir kürün hazırlayabilir ve düzenli olarak kullanabilirsiniz.

İncir Kürünün Faydaları Nelerdir?

Çoğu kadın hamile kalma sürecinde bazı sorunlar ile karşılaşmakta, bazı durumlarda ek tedaviye ihtiyaç duymaktadır. Kadınların hamile kalmasını önleyen ve en sık karşılaşılan sorunlardan birisi yumurta sayısının azlığıdır. Yumurta sayısının az olması durumunda kadınlar tüp bebek yöntemine başvurmakta ve bu soruna çareler aramaktadır. İncir kürü ise kadınların yöneldiği bitkisel yöntemler arasında yer almakta ve kadınların yumurta azlığına çare olmaktadır. İncir kürü kadınların yumurta kalitesini arttırmakta ve hamile kalma şansını çoğaltmaktadır.

İncir Kürü Nasıl Hazırlanır?

Bitkisel ve oldukça faydalı bir yöntem olan incir kürünü kolay bir biçimde hazırlayabilirsiniz. Tamamen doğal malzemeler ile hazırlanan incir kürü karışımı için gerekli olan malzemeler arasında yarım litre su, 15 tane kuru incir yer almaktadır. İncir kürünü hazırlamak için yarım litre su bir tencere içinde kaynatılır. Su kaynadıktan sonra 15 adet kuru incir kaynamış olan suyun içine atılır, tencerenin kapağı kapatılır ve karışım bu şekilde 20 dakika daha kaynatılır. Bu süre sonunda ocağın altı kapatılır ve karışım soğuması için bir süre dinlendirilir.

Soğumuş olan incir kürü karışımı ılıdıktan sonra süzülür ve bu karışım günde üç kere aç karnına yemekten önce içilir. Karışım içinde yer alan kuru incirlerin de yenilerek tüketilmesi önerilmektedir. Bu doğal karışımın üç hafta boyunca her gün kullanılması hamile kalma sürecini hızlandıracaktır. Üç hafta sonunda bir hafta ara verilmesi ve sonrasında üç hafta daha karışımın kullanımının devam edilmesi gereklidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ