Nasır Bandı Kullanımı

Nasır Bandı Kullanımı

Nasır genelikle ayak parmaklarında ve ayağın diğer bölümlerinde gözlenen bir rahatsızlıktır. Derinin aşırı sürtünmesinden ya da basınçtan dolayı meydana gelmektedir. Deri üzerindeki keratin tabakanın normalden daha fazla kalınlaşması ile meydana gelmektedir. Deri üzerinde keratinden meydana gelmiş çıkıntılar şeklinde kendini göstermektedir.

Nasır kişinin ayaklarında ağrı ve acı oluşumuna neden olabilmektedir. Bu sebeple oluşan nasırları yok etmek için bir çok metot uygulanmaktadır. İlaç sektörü nasırları en kolay şekilde yok etmek için nasır bantlarını geliştirmiştir.

Nasır bantlarının işleyiş mekanizması içermiş etkin maddenin nasırlı bölgeye teması ile gerçekleşmektedir. Bu etkin madde kalınlaşmış keratin tabakasını eriterek ortamdan uzaklaştırır. Bu işlemin tam ve etkili bir şekilde meydana gelebilmesi için nasır bandının kulanım aşamalarının doğru bir şekilde yerine getirilmesi gerekmektedir.

Nasır bandının nasıl doğru bir şekilde kullanılması gerektiği aşağıda anlatılmaktadır. Sizde nasırlarınızdan kolayca nasır bandı kullanarak kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki adımları dikkatlice izleyerek uygulamanızı yapınız.

Nasır Bandı Nasıl Kullanılır?

1-)Uygun Boyutlu Nasır Bandını Seçiniz

Piyasada birçok farklı markaya ait nasır bantları bulunmaktadır. Siz sizin nasırınızın boyutuna en uygun olan bandı seçerek uygulama yapınız. Küçük boyutta bant seçimi işlemin etkili bir şekilde gerçekleşememesine neden olmaktadır.

2-)Etrafı Yara Bandı İle Kapayın

Nasır bandının ilaçlı kısmı normal deriye değer ise derinin aşınmasına neden olabilir ve ciddi deri yanmaları oluşabilir. Bu durumu önlemek için nasırın etrafındaki bölgeye yara bandı yapıştırmak derinin aşınmasını önlemek için alınabilecek güzel bir önlemdir.

3-)Mor Renkli Kısmı Nasır Üstüne Getirin

Nasır bandının orta kısmında yer alan ve ilaç içeren mor renkli kısmı nasırın tam üzerine getirerek bandı yapıştırınız. Bu bandı iki üç gün boyunca nasır üzerinden çıkarmayınız.

4-)Dokunmayın

Nasır bandını taktıktan sonra oynatma işlemi yapmayınız. Bu işlem bandın kaymasına sebep olabilir. İstenilen etki alınmayabilir, normal deride aşınmalar gözlenebilir.

5-)Nasır Bandının Çıkarılması

Nasır bandını çıkarmak için en az üç gün bekleyiniz. Üç gün sonrasında nasır bandını hafifçe kenarından tutarak çekiniz.

Bu işlemin ardından nasırlı bölgeye bol miktarda tentürdiyot ile siliniz. Yaralı bölgeyi temiz tutunuz.

NOT: Nasır bandını bazı rahatsızlıklara sahip kişiler kesinlikle kullanılmamalıdır. Özellikle diyabet hastası olan kişiler, küçük yaştaki çocuklar ve doktorun kullanmasını önermediği kişiler kullanmaktan kaçınılmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ