Açık Renkli Sulu Adet Kanaması

Açık Renkli Sulu Adet Kanaması

Adet kanamaları dönemsel olarak farklı biçimlerde görülebilir. Adet kanamalarının normale göre çok daha açık bir renkte olması ve sulu bir yapıya sahip olması birçok nedene bağlı bir biçimde gelişebilen bir sağlık sorunudur. Kişinin böyle sağlık sorunları ile karşılaşması durumunda doktora gitmesi ve bu düzensizliklerin, farklılıkların nedenini araştırması gereklidir.

Adet dönemi içinde kanamaların farklı renklerde olması çoğu kadında görülen bir durumdur. Bu gibi dönemlerde adet kanamaları normalden açık bir renkte ya da koyu bir renkte olabilir. Bununla birlikte kıvamda da farklılıklar gözlenebilir. Bazı kişilerin adet kanamaları daha koyu kıvama sahipken bazılarının ise adet kanamaları çok daha ince bir kıvama sahiptir.

Açık Renkli Sulu Adet Kanaması Neden Olur?

Adet dönemleri belirli bir yetişkinliğe sahip olan her kadında karşımıza çıkan bir dönemdir. Bu dönem kadınlarda farklılık gösterse de genel olarak 5 ile 6 günlük süreçlerde devam eder. Bu süreçte kadınlarda sürekli olarak kanama olur. Bu durum kadınların vücudunda birikmiş zararlı kanların dışarı atılma sürecidir. Bu dönem oldukça önemli bir dönemdir. Yumurtalıkları düzgün çalışan kadınların adet dönemleri düzenli olur. Düzensiz adet kanamaları ise birçok soruna yol açabilir ve dikkat edilmelidir.

Adet kanamaları normal bir kıvama sahiptir. Bazı kişilerde bu dönemde adet kanamalarında farklılıklar gözlenebilir. Açık renkli adet kanaması çoğu kadında görülür. Bazı kadınların adet döneminde ise sulu kıvamda akıntılar meydana gelebilir. Bu durumun ana sebeplerinden birisi kadınların yaşadığı hormonsal değişimlerdir. Bununla birlikte kullanılan ilaçlar da adet kanaması üzerinde doğrudan etkilidir.

Adet Kanamalarının Renkleri Ne Anlama Gelir?

1-)Koyu Renkli Adet Kanaması

Adet kanamalarının koyu renkli olması durumunda kadınların önceki adet dönemlerinden kalma kanamalar olduğu anlaşılabilir. Bu koyu renkli akıntıların adet döneminin sonunda ortaya çıkması halinde ise adet döneminin sonunun yaklaştığı anlaşılabilir. Koyu renkli adet kanamaları herkeste görülmeyebilir.

2-)Açık Kırmızı Renkli Adet Kanaması

Adet kanamaları açık kırmızı renkte de olabilir. Bu durumun ana sebebi ise adet döneminin henüz ilk günleri olmasıdır. Sağlıklı bir kişinin adet döneminin ilk günlerinde açık kırmızı adet kanaması görülür.

3-)Koyu Kırmızı Renkli Adet Kanaması

Adet kanamalarında sık görülen renklerden birisi de koyu kırmızı renktir. Koyu kırmızı renkte adet kanaması olması demek kanamanın çok rahat bir biçimde gerçekleşmemesi anlamına gelir. Bu durum özellikle sabah saatlerinde daha çok karşımıza çıkar. Çünkü kanama gece boyu normal bir biçimde gerçekleşememiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ