Evde Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım?

Evde Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım?

Test yapmadan evde hamile olduğumu nasıl anlarım sorusu, hamilelik testine gerek duymadan hamile olduğunu anlamak isteyen kadınlar tarafından sıkça sorulmaktadır. Bunun başlıca nedeni, hamile kalmak isteyen kadınlar için, hayal kırıklığına uğramaktan korkmaktır. İç güdüsel olarak hamile olduğu hisseden kadınlar, bundan emin olduktan sonra test uygulayarak hayal kırıklığından kaçınmak istemektedir.

Evde hamile olduğunu anlamak isteyen kadınlar için bazı yöntemler elbette bulunmaktadır. Bu yöntemler her zaman % 100 doğru sonuç vermese de, genel olarak toplumumuzda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Özellikle regl sürecinin beklenenden çok daha fazla bir süre gecikmesi, başlıca belirti kabul edilir ancak kimi zaman bu gecikme yanıltıcı da olabilmektedir. Aynı zamanda regl gecikmesinden iki hafta sonraki süreç içerisinde yapılan testlerde, hamilelik süreci başlamış olsa dahi, negatif sonuç alınabilmektedir.

Evde Hamilelik Nasıl Anlaşılır?

Hamilelik sürecinin başlıca belirtileri şunlardır:

  • Normalden daha fazla yemek yeme ihtiyacı hissetme ya da birdenbire oluşan iştahsızlık durumu,
  • İdrara sık çıkma ve gün içinde sürekli hale gelen, daha çok sabah saatlerinde ortaya çıkan mide bulantısı,
  • Göğüslerde büyüme, damarlarda belirginleşme ve uç kısımlarında koyulaşma,
  • Kronik hale gelen yorgunluk ve halsizlik hissi,
  • Ani ruhsal değişimlerin ortaya çıkması, aşırı gerginlik ve aşırı duygusallık halinin artması,
  • Koku ve tat için duyarlılığın meydana gelmesi,
  • Rahim bölgesinde ya da yumurtalıklarda ortaya çıkan hafif ağrılar.

Evde Hamilelik Testi Uygulamaları

Kulağa tuhaf gelse de, bazı gıda maddeleri ile hamilelik testi yapılabilmektedir. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

1-)Limon

Bir kaba idrar yapıldıktan sonra içine yarım limon sıkılır. Bu test ile limon çözeltileri dibe çökerse, hamile olunması muhtemeldir.

2-)Karbonat

En sık tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Birey yine bir kaba idrarını yapar, içine karbonat döker. Karbonatın köpürmesi, bireyin hamile olduğu anlamına gelir.

3-)Süt

Bir kapta kaynatılan sütün içerisine aynı miktarda idrar eklenir ve bir gün beklenir. Sütte kesilme söz konusu ise hamilelik olması olasıdır.

4-)Diş Macunu

Bir kaba sıkılan diş macununun üzerine idrar eklenir. Diş macunundaki renk değişimi mavi olursa hamilelik sonucu muhtemelen pozitiftir. Eğer yalnızca köpürme meydana gelir ancak diş macununun rengi değişmezse, hamilelik mevcut değildir.

Bu yöntemler her ne kadar zararsız olsa da yukarıda bahsi geçen belirtiler mevcut ise, hamilelik testi yapılması önerilmektedir. Bu testler eczaneden alınabilir yahut doktor kontrolünde gerçekleştirilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ