Sol Yüzümde Uyuşma

Sol Yüzümde Uyuşma

Yüzün sol kısmında meydana gelen uyuşma birçok sağlık sorununa işaret ediyor olabilir. Akla ilk olarak felç sorununu getiren bu durum geçici bir sağlık sorunu da olabilir. Böyle bir durumda kişinin panik yapmadan doktora gitmesi tavsiye edilmektedir. Yüzün sol kısmının yanı sıra sağ kısmında da uyuşma ya da hissizlik meydana gelebilir. Bu durum çok ciddi bir hale geldiğinde ya da uzun sürmesi halinde kişinin uzman bir doktora görünmesi gerekecektir. Hastalığın nedeni araştırıldıktan sonra en uygun ve doğru tanıtı koymak mümkün olacaktır.

Yüzün sağ ya da sol bölgesinde görülen uyuşmaların nedenleri farklı olacağı için kesin tanı için doktor muayenesi büyük bir önem taşımaktadır.

Yüzün Sol Kısmı Neden Uyuşur?

1-)Yanlış Duruş Pozisyonları

Kişinin yüzünün sol tarafında uyuşma görülmesinin nedenleri arasında yanlış duruş pozisyonları ilk sırada yer almaktadır. Bu durum sinirlere aşırı baskı yaptığı için yüzün sol kısmında kısa süreli uyuşma hissedilmesi normal bir durumdur. Bu durum geçici olacağı için endişeye gerek yoktur. Bilgisayar başında uzun süreli uygunsuz pozisyonda durmak yüzün çeşitli bölgelerinde uyuşmaya neden olabilmektedir.

2-)Sinir Sıkışması

Sinir sıkışması birçok sağlık sorununu da beraberinde getirmektedir. Sinir sıkışması durumunda kişinin sinir sıkışması olan bölgede hissizlik, uyuşukluk hissetmesi görülebilir. Bu durum geçici olsa bile yine de kişinin doktora danışması tavsiye edilmektedir.

3-)Nöropati

Nöropati; yüzde, başta ve ayak bölgesinde yer alan sinirlerin hasar görmesi durumunda ortaya çıkan bir sağlık sorunudur. Bu sağlık sorunu yüzde ve sinirlerin olduğu bölgelerde uyuşukluk hissine de neden olmaktadır.

4-)Hafif Felç

Felç oldukça kötü bir sağlık sorunudur. Felcin birçok farklı seviyesi bulunmaktadır. Hafif felç durumunda öncelikli olarak uyuşma hissedilir. Hafif felcin artması mümkün olduğu için böyle bir durumda kişinin acil olarak doktora görünmesi gereklidir.

5-)Yüz Felci

Yüz felcine neden olan etkenler arasında klimanın önünde uzun vakit geçirmek, duş aldıktan sonra sokağa çıkmak gibi nedenler yer almaktadır. Yüz felci geçici olabileceği gibi kalıcı da olabilir. Kişinin çok dikkatli bir biçimde hareket etmesi kalıcı yüz felcini önleyecek bir etken olacaktır.

Yüzün Sol Kısmında Uyuşma Nasıl Tedavi Edilir?

  • Yüzün sol kısmında meydana gelen uyuşmaları önlemek için sinir sıkışması durumunda fizik tedaviye başlanmalıdır.
  • Diğer bir yöntem olarak ise inme durumunda kişiye oksijen verilmesi iyi bir yöntem olacaktır.
  • Yüz uyuşmasını önlemek için yapılacak diğer bir işlem ise vitamin takviyesi yapmak olacaktır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ