Alkol Sonrası İshal

  • 02 Şubat 2018
  • 3.105 kez görüntülendi.
Alkol Sonrası İshal

Alkol sonrası en sık görülen semptomlardan birisi ishaldir. Kişinin yoğun alkol kullanımı yapması sonrasında görülen bu sorun tüketilen sıvıya göre farklılık göstermektedir. Alkol sonrasında görülen ishalin tedavisi için kişinin yediklerine çok dikkat etmesi gereklidir.

Yoğun alkol kullanımı kişinin midesini bozmakta ve sindirim sistemi üzerinde olumsuz etkiye neden olmaktadır. Yoğun sıvı alımı yüzünden kişinin ishal olması sıklıkla görülen bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sağlık sorununu yok edebilmek için kişinin doktora gitmesi ve önerdiği yöntemleri tercih etmesi gereklidir. Alkol sonrası ishalin görülmesinin yanı sıra kişinin sürekli mide bulantısı, baş ağrısı ve baş dönmesi gibi semptomlar ile karşılaşması normal bir durumdur.

Alkol Sonrası İshal Neden Görülür?

Alkol kullanımı kişinin hem metabolizmasını bozar hem de kişinin ishal olmasına neden olur. Bu duruma sebep olan en büyük etken kişinin bağırsak sisteminin yanlış etki etmesidir. Bu duruma neden olan belirtiler arasında kişinin alkolün yanı sıra tükettiği yiyecekler de etki etmektedir.

Alkol sonrası ishal kendi kendine geçen bir sağlık sorunudur. Kişinin hayatını olumsuz yönde etkilemekte olan bu sağlık sorunu zaman içinde geçer. Bu sorun genellikle birkaç gün sürer ve içkinin vücuttan silinmesi ile birlikte etkisini kaybeder. İshal genellikle ikinci gün etkisini çok az bir biçimde gösterir ve sonrasında kişinin bağırsak sistemi eski haline döner.

İshal İçin Etkili Bitkisel Yöntemler

1-)Adaçayı Kullanımı

İshale en iyi gelen içeceklerden birisi adaçayıdır. Adaçayı, mideyi rahatlatır ve kişinin ishal sorununu kısa süre içinde geçirir. Bunun için yapılacak işlemler de oldukça basittir. Kişinin ishal sorunu olması halinde marketlerden ya da aktarlardan bir miktar adaçayı alması mümkün olacaktır.

Adaçayını sıcak su içinde bir süre kaynatabilir ve sonrasında içine başka bir madde karıştırmadan bardağın içine koyabilir ve günlük olarak tüketim yapabilirsiniz. Adaçayı kullanımı ile sizler de ishal sorununda kısa süre içinde kurtulabilirsiniz. Bunun için düzenli kullanım şarttır.

2-)Türk Kahvesi ve Limon Karışımı

Halk arasında ishal için en çok kullanılan doğal yöntemlerden birisi Türk kahvesi ve limon karışımıdır. Bunun için Türk kahvesini pişirmeden kurusunu bir kabın içine alın ve sonrasında bu kahvenin üzerine çok az miktarda limon sıkın. Acı olan bu karışımı kaşık ile yutarak ishal üzerinde olumlu etki etmesini sağlayabilirsiniz. Bu karışımı uzun süre günde bir kere olacak bir biçimde düzenli olarak kullanabilir ve olumlu etki yapmasını sağlayabilirsiniz. Bu karışım ishal için en etkili yöntemlerden birisidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ