Kalbime İğne Batıyormuş Gibi

 • 23 Ocak 2017
 • 56.553 kez görüntülendi.
Kalbime İğne Batıyormuş Gibi

Kalp rahatsızlıkları genetik faktörlerden kaynaklı olarak ya da çevresel etmenlere kişinin maruz kalması sonucunda meydana gelebilir. Genç yaşlarda hatta çocukluk çağlarında gözlenebileceği gibi yaşlılık ile birlikte de ortaya çıkabilmektedir.

Kalp rahatsızlıklarında sorunun kaynağına bağlı olarak kişinin şikayetlerinde de değişiklik olabilmektedir. Kimi kişiler kalbime iğne batıyormuş hissi oluşuyor derken, kimi kişiler bir sızlama, uyuşma meydana geliyor olabilir. Hissedilen bu durumlar farklı hastalıklardan kaynaklı olabileceği gibi aynı hastalıkların farklı kişilerde oluşturduğu semptomlarda olabilmektedir.

Kalbe İğne Batıyormuş Gibi Oluşan Ağrının Nedenleri Nelerdir?

Kalpte iğne batıyormuş gibi hissin kaynağı kalpte meydana gelen fizyolojik bir problemden ya da kalpteki patolojik bozukluklardan dolayı meydana gelebilmektedir. Kişinin hayatını riske atmamak için şikayetler kısa süre içerisinde uzman hekimler tarafından değerlendirilmeli, gerekli testler yapılmalı ve gerekli müdahale yapılmalıdır.

Hastalığa yapılacak müdahale hastalığın kaynağına göre değişiklik göstermektedir. Kimi olgularda cerrahi müdahale kaçınılmaz bir sonken kimi olgularda sadece ilaç kullanımı ya da yaşam standartlarının değiştirilmesi yeterli olacaktır.

Fizyolojik Sebepler

Kalpta meydana gelen iğne batıyormuş hissinin sebebi fizyolojik değişimlerden meydana gelebilir. Bu durum kalıtsal kaynaklardan çok, çevresel etmenlerden dolayı meydana gelmektedir. Kişinin sağlıksız beslenmesi, sporsuz bir yaşam sürdürmesi bu durumun en temel sebebidir.
Hipertansiyon gözlenmesi, kan basıncının değişimine bağlı olarak kalbin pompalama gücünde meydana gelen azalmalar kalpte ağrı, uyuşma meydana gelmesine sebep olabilir.
Bu tür olgularda genellikle doktor kontrolünde kişinin ilaç kullanması, hayatını bu hastalığa göre düzenlemesi gerekmektedir.

Patolojik Sebepler

Kalbin anatomisinde meydana gelen ya da var olan bozukluklar, damar sertleşmesi, damar daralması gibi çeşitli problemler kalbin yeterince kan ile dolamamasına, kanın düzenli olarak vücuda pompalanamamasına neden olmaktadır. Böyle durumlarda hastanın yaşam standartları göz önünde bulundurularak çeşitli tedavi yolları seçilir.

Acil ve ağır olgularda cerrahi müdahale gerekli görülürken hafif olgularda ilaç tedavisi tercih edilmektedir. Cerrahi müdahale sonrasında da düzenli ilaç kullanımı genellikle uzman hekimler tarafından tavsiye edilmektedir.

NOT: Bu tür rahatsızlıklara sahip kişilerin kullandığı ilaçların düzenli olarak kullanılmaması, yanlış ilacın kullanılması, fazla ya da eksik dozun alınması kişinin atak geçirmesine, göğsünde şiddetli ağrı ve uyuşma hissetmesine sebep olabilmektedir. Kalp rahatsızlığı olan ya da bu riski taşıyan kişilerin bu nedenle çok dikkatli olması gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. Wohh just what I was searching for, appreciate it for posting.

 2. I enjoy you because of all of the effort on this blog. Betty delights in carrying out internet research and it’s easy to see why. A lot of people hear all about the compelling form you convey advantageous guidance by means of the blog and attract contribution from other individuals about this area and my child has always been becoming educated a great deal. Enjoy the remaining portion of the new year. You’re carrying out a brilliant job.

 3. seroquel online dedi ki:

  I am commenting to let you know of the fabulous encounter my cousin’s daughter experienced reading your site. She even learned many issues, not to mention what it’s like to have a wonderful giving mindset to have many people just grasp chosen grueling subject areas. You really exceeded our expectations. Many thanks for distributing the informative, healthy, educational and as well as easy thoughts on the topic to Jane.

 4. You got a very superb website, Sword lily I discovered it through google. https://tuberculosismedi.com tuberculosis medication for sale

 5. where to buy online vardenafil with out prescribed https://vegavardenafil.com/ vardenafil 20mg india manufacturer

 6. vreyrolinomit dedi ki:

  Yay google is my world beater helped me to find this great web site! .

 7. tadalafil 60 mg for sale https://elitadalafill.com/ tadalafil generic

 8. Everything is very open and very clear explanation of issues. was truly information. Your website is very useful. Thanks for sharing.

BİR YORUM YAZ