Ultrasonda Cinsiyet Tahmini

Ultrasonda Cinsiyet Tahmini

Ultrasonda cinsiyet tahmini yapılması için bebeğin belirli bir gelişim seviyesine ulaşması gereklidir. Ultrason bebek cinsiyetini belirlemek için yapılan bir işlemdir ve bu işlem ile birlikte ebeveynler bebeklerin cinsiyetini öğrenerek bebeklerini heyecan içinde beklemektedir. Bebeklerin anne karnınında belirli bir büyüklüğü gelmesinden sonra bebeğin cinsiyeti de oluşmaya başlar ve bebek ultrasonda görülür. Bebeğin cinsel organının görülmesi ile birlikte bebeğin cinsiyeti de ortaya çıkmaktadır.

Ultrasonda bebek cinsiyeti öğrenilmesi için kadın doğum doktorunun onayı gereklidir. Anne karnına sürülen jel sonrasında bebeğin hangi cinsiyette olacağı net bir biçimde görülmektedir. Bazı ebeveynler ise bebeğin cinsiyetini öğrenebileceği halde doğuma kadar bunu öğrenmek istemekte ve sürpriz olmasını tercih etmektedir.

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Öğrenilir?

Bebeğin cinsiyetini öğrenebilmek için anne adayının belirli bir süre beklemesi gereklidir. Bunun için bebeğin belirli bir erişime gelmesinin beklenmesi net bir sonuç ortaya çıkartacaktır. Bazı bebeklerin yeterli gelişim süreci olması halinde cinsiyetinin belirlenemediği görülebilir. Bu durumun ana sebebi bebeğin duruş pozisyonu ile yakından ilgilidir. Bebeğin anne karnında arkası dönük bir biçimde durması cinsel organını kapatan bir hareket olduğu için cinsiyet belli olmayabilir.

Bebeğin anne karnında cinsiyetinin öğrenilebilmesi için en az 20 haftalık olması gereklidir. 20 haftadan sonra ebeveynlerin doktora giderek ultrasona girmesi ve yakın zamanda doğacak bebeklerinin cinsiyetini öğrenmesi mümkün olacaktır.

Bebeğin cinsiyeti bazen çok daha geç zaman dilimlerinde görülebilir. Bu yukarıda da bahsettiğimiz gibi bebeğin duruşuna bağlı gelişebilir. Bazen yanlış cinsiyet tespiti yapıldığı da görülebilir. Bu durum sık rastlanılan bir sorundur.

Ultrasonda Cinsiyet Tahmini Yaparken Dikkat Edilecek Noktalar

Kız Bebekler İçin:

  • Kız bebek bekleyen kişilerin çoğu zaman sorunlu bir hamilelik geçirdiği bilinmektedir. Özellikle ilk dönemlerde yaşanan bu sorunlar kız bebek bekleyen annelerde daha çok görülür. Tahmin için durum göz önüne alınabilir.
  • Kız bebek bekleyen kişilerin diğer bir belirtisi ise anne saçında görülen kırmızı lekelerdir. Bu durum her annede gözlenen bir olay değildir.
  • Kız bebek bekleyenlerin karşılaştığı diğer bir durum ise aşerilen yiyecektir. Ekşi yemek aşerenlerin kız çocuk sahibi olacağı tahmin edilmektedir.

Erkek Bebekler İçin:

  • Erkek bebek bekleyen annelerin en çok tatlı ürünlere aşerdiği bilinmektedir.
  • Erkek bebek bekleyen annelerin karnı çok daha sivri bir biçimde büyümekte ve gelişmektedir
  • Erkek çocuk bekleyen annelerin sık karşılaştığı diğer bir durum ise idrarın koyu renkte olmasıdır. Bu durum genellikle erkek bebeğin gelmesi olarak tahmin edilir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ